Web TakipFiltreleme Özelliği ile neler yapabilirim?

Türk Telekom Web Takip ile sakıncalı sitelere ulaşılmasını engelleyebilirsiniz. Türk Telekom Web Takip'i bilgisayarınıza kurduğunuzda, dilerseniz herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek kalmadan, önceden tanımlanmış "standart ayarlar" ile hemen kullanmaya başlayabilir, dilerseniz işyerinize özel ayarlamaları yaparak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik filtreleme işlemini, ürünün içinde önceden tanımlanmış olan kategorilere göre kolayca yapabilirsiniz. Türk Telekom Web Takip'in filtreleme özelliği ile:

 • İnternetteki zararlı içeriklere erişimi engelleyebilirsiniz.
 • Engellenen bir siteye erişim denendiğinde size e-posta ile haber verilir.
 • İçeriği sakıncalı olmadığı halde yanlışlıkla yasakladığınız siteler olur ve kullanıcılar bu sitelere erişmek ister ise bir uyarı mesajıyla karşılaşır ve sadece bir butonla sizden erişim izni isteyebilirler.
 • Filtreleme özelliğini, internette erişilebilecek kategorileri veya erişimi engellemek istediğiniz kategorileri seçerek kullanabilirsiniz.
 • Dilediğiniz siteler için istisna yaparak kategorisini değiştirebilir ve bu sitelere erişime izin verebilir ya da engelleyebilirsiniz.
 • Dilerseniz, Anlık Mesajlaşma uygulamalarını da kontrol edebilir, sohbet içeriklerini denetleyebilirsiniz.
 • Türk Telekom Web Takip, engelleme dışında, isterseniz uyarı modunda da çalışabilir. Bu modda iken erişim tamamen engellenmemekte, sadece bir uyarı penceresi açılmaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcıların yanlışlıkla girebileceği bir siteden kendi iradesi doğrultusunda korunmasını sağlayabilir ve aynı zamanda İnternet erişimini kısıtlamamış olursunuz.


Zaman Kontrolü Özelliği ile neler yapabilirim?

Türk Telekom Web Takip ile:

 • Kullanıcıların internet erişimini dilerseniz haftanın her günü için ayrı ayrı, istediğiniz zaman aralığında ve yine sizin tanımlayacağınız süre ile belirleyebilirsiniz.
 • Ayrıca arzu ederseniz haftalık veya günlük olarak kullanıcıların İnternete erişeceği toplam süreyi belirleyebilirsiniz, böylece kullanıcılar dilediği saatte fakat sizin belirlediğiniz süreyi aşmayacak şekilde İnternete erişebilir.


Türk Telekom Web Takip'in Filtreleme ve Zaman Kontrolü Özelliklerini her kullanıcı için farklı ayarlayabilir miyim?

Zaman kontrolü ve içerik filtreleme işlemlerini, her kullanıcı için özel yapabilir, dilediğiniz zaman kendiniz için bu şifreleri kaldırabilirsiniz. İsterseniz oluşturduğunuz farklı profilleri, bilgisayarınızın kullanıcı oturum isimleriyle de eşleştirebilirsiniz.

Uygulama ilk kurulduğunda bilgisayarı kullanan herkes için aynı ayarlar geçerli olacak şekilde çalışmaktadır, bu durumda iken kullanıcıların ek bir parola girmesine gerek olmadan bilgisayarı eskisi gibi kullanmaları mümkündür. Farklı kullanıcılar için farklı filtre ayarları yapmak isterseniz uygulamayı çoklu kullanıcı moduna geçirmeniz ve her kullanıcı için filtre tanımı yapmanız gereklidir. Bilgisayarınızda kullanıcı oturum isimleri kullanmıyorsanız veya bu isimleri Türk Telekom Web Takip kullanıcılarıyla eşleştirmemişseniz İnternete erişebilmek için her kullanıcının kendi Türk Telekom Web Takip kullanıcı adı ve parolasını girmesi gerekecektir.

Sistem gereksinimleri nelerdir?

 • PC veya uyumlu 133 MHz veya daha hızlı işlemci
 • Microsoft Windows 2000/XP/Vista
 • En az 128 MB RAM (256 MB RAM önerilir)
 • 25 MB sabit disk alanı
 • En az 800x600 çözünürlükte renkli ekran
 • İnternet bağlantısı
 • İnternet Explorer 4.0 veya üstü, Netscape 6.0 veya üstü veya diğer güncel web tarayıcılar


Türk Telekom Web Takip’i bilgisayarıma nasıl kuracağım?

www.turktelekomguvenlik.com.tr sitesinden, Türk Telekom Tek Şifre bilgilerinizi girerek Türk Telekom Web Takip'i ücretsiz indirebilirsiniz. Abone değilseniz hemen Türk Telekom'e başvurun; siz de İşyerim ADSL hattınızla birlikte Türk Telekom Web Takip'e sahip olun. Tamamı Türkçe olan Türk Telekom Web Takip'i kolayca kurarak tertemiz İnternetten faydalanmaya hemen başlamak için tıklayın.

Programı birden fazla PC’ye kurabilir miyim?

Türk Telekom Web Takip programı için 3 ücretsiz lisans hakkı bulunmaktadır. Ücretsiz Lisans kodlarınızı Türk Telekom Web Takip web sayfasında “hemen indir” sekmesinden etkinleştirebilirsiniz. 3 Lisans kodunuzuda kullandıysanız ve başka bir bilgisayara yüklemek isterseniz, programı önceki kurduğunuz bilgisayarlardan birinden kaldırmanız gerekmektedir. Kurduğunuz bilgisayarlardan birinden yazılımı kaldırdıktan sonra aynı lisans kodunu kullanarak yeni bir bilgisayara kurabilirsiniz. Uygulamayı kaldırırken bilgisayarın İnternete bağlı olması gereklidir, aksi durumda lisans kodunu tekrar kullanmanız mümkün olmayacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız yardım için 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayınız.

Program bilgisayarımda kurulu olan güvenlik duvarı, anti-virüs, anti-spam vb. yazılımlar ile bir problem yaratır mı?

Türk Telekom Web Takip programı, bilgisayarınızda kurulu diğer yazılımlarla sorunsuz bir şekilde çalışır. Türk Telekom Web Takip programını bilgisayarınıza kurmaya başlamadan önce eğer güvenlik duvarı-firewall (güvenlik duvarları internet ağının içinden veya dışından gelen yetkisiz erişimleri engelleyen, süzen ve izin denetimi sağlayan yazılımlar veya donanımlardır) ya da anti-virüs programı kullanıyorsanız bunları kurulum tamamlanana kadar geçici olarak kapatmanız gerekir.

Güncellemeler otomatik olarak mı gerçekleşir?

Türk Telekom Web Takip güncellemelerini isterseniz otomatik moda ayarlayabilirsiniz; böylece güncelleme gerektiğinde program kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Ya da dilediğiniz zaman kendiniz güncelleme yapabilirsiniz.

Programın kontrolünü nasıl yapacağım?

Türk Telekom Web Takip programının kontrolünü, programı kurarken oluşturacağınız kullanıcı parolası ile sağlayacaksınız. Türk Telekom Web Takip programını diğer kullanıcıların devre dışı bırakmasını ya da ayarlarında değişiklikler yapmasını istemiyorsanız parolanızı kimseyle paylaşmayınız. En az 3 ve en fazla 13 karakterden oluşturacağınız parolanızı, kolay tahmin edilemeyecek, harf ve sayılardan oluşturduğunuzdan emin olunuz.

Başka birinin daha yönetici olmasını nasıl sağlayabilirim?

Türk Telekom Web Takip istediğiniz kadar yönetici atamanıza olanak sağlar.. Bunun için; Türk Telekom Web Takip Yönetim Araçları'na girin ve yönetici ayrıcalıkları tanımak istediğiniz kullanıcıyı seçin. Profil Ayarları'na tıklayın, Yönetici onay kutusunu işaretleyin ve Tamam'a tıklayın. Bir kullanıcı yönetici olarak atandıktan sonra, Türk Telekom Web Takip'i açabilir, devre dışı bırakabilir, program ayarlarını ve kullanıcı profillerini değiştirebilir, raporları görüntüleyebilir.

Kaç tane kullanıcı tanımlayabilirim?

Tanımlanacak kullanıcıların sayı olarak bir kısıtlaması yoktur, işyerinizdeki her kullanıcı için farklı tanımlar yapabilirsiniz.

Uygunsuz sitelere girmeye çalışılırsa bundan haberdar edilir miyim?

Yönetici olarak, bildirimleri almak istediğiniz bir e-posta adresi belirleyebilirsiniz. Her profili aşağıdakilerden biri ya da tümü için bildirim gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz:

 • Kullanıcı uyarı mesajı aldığında
 • Kullanıcı engelleme mesajı aldığında
 • Kullanıcı bir engellemeyi geçersiz kıldığında


E-posta bildirimlerini nasıl alabilirim?

Türk Telekom Web Takip Yönetici Araçlarına giriş yapın. Aile Ayarları altında, E-posta Bildirimleri’ni tıklatın. E-posta Gönder alanına, bildirim mesajlarını almak istediğiniz e-posta adresini yazın. Almak istediğiniz bildirim türlerini yapılandırıp Tamam’ı tıklatın.

Çalışanların profillerini ofis dışından değiştirebilir miyim?

Sadece Türk Telekom Web Takip sayesinde tüm Türk Telekom Web Takip profil ve ayarlarınızı uzaktan yönetebilirsiniz. Yönetici e-posta ve parolanızı kullanarak manage.netnanny.com Web sitesine giriş yapın ve kullanıcı profil ayarlarında istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirin.

Türk Telekom Web Takip yazılımını devre dışı bırakılabilir mi?

Türk Telekom Web Takip’in devre dışı bırakılmasını zorlaştırma konusunda çok yol kat ettik. Yazılımı kaldırmak ya da ayarları değiştirmek için bir parola gereklidir.

Türk Telekom Web Takip’i kullanmak için ISS hesabımı değiştirmek zorunda mıyım?

Hayır. Türk Telekom Web Takip ISS’lerin çoğu ile uyumludur. Türk Telekom Web Takip kendi bilgisayarınızda yüklü olduğu için, ISS’nizin yaptığı hiçbir şeyle uyuşmazlık yaratmaz.

Türk Telekom Web Takip kişisel güvenlik duvarlarıyla birlikte çalışıyor mu?

Türk Telekom Web Takip günümüzde en çok kullanılan ticari güvenlik duvarı yazılımlarıyla uyumludur. Sorun yaşıyorsanız, Müşteri Hizmetlerini arayın.

Geçersiz kılma parolasını nasıl değiştirebilirim?

Türk Telekom Web Takip Yönetici Araçlarına oturum açın. Şirket Ayarları altında Parolalar’ı tıklatın daha sonra Geçersiz Kılmayı Engelle altında yeni bir parola yazıp Tamam’ı tıklatarak değişikliklerinizi kaydedin.

Giriş yapılan sitenin adını görebiliyorum ancak bana ne tür bir site olduğunu göstermiyor.

Türk Telekom Web Takip çevrimiçi raporları, her kullanıcının Internet hareketlerini alta doğru ayrıntılarına girerek görebilmenizi sağlar. Raporlarda gözüken URL adları canlı bağlantılar olup her bir siteyi açıp görebilmenizi sağlar.

Birden çok bilgisayarım var; tümü için aynı ayarları kullanabilir miyim?

Evet, Türk Telekom Web Takip bu şekil taşınabilirliği çok yüksektir. Yükleme esnasında var olan hesapları aktararak, orijinal ayarların her bilgisayara taşınmasını sağlar. Bilgisayarınızı değiştirmeyi düşündüğünüzde de bu özellik çok kullanışlıdır. Yükleme sırasında Varolan Kullanıcı’yı seçip İleri’yi tıklatın. Sorulduğunda, e-posta adresi ve parolanızı girin. Türk Telekom Web Takip tüm hesap bilgilerinizi aktarır.

Türk Telekom Web Takip‘i kurduktan sonra Yahoo Messenger ile sorunlar başladı. Ne yapabilirim?

Yahoo Messenger’da Tercihler bölümünü açıp Bağlantı kategorisini seçin. Bağlantı tipinin Proxy olmaksızın güvenlik duvarı olduğunu kontrol edin. Artık bağlantı sağlayabilirsiniz.

Başka birinin daha yönetici olmasını nasıl sağlayabilirim?

Türk Telekom Web Takip istediğiniz kadar yönetici atamanıza olanak sağlar. Türk Telekom Web Takip Yönetim Araçlarına giriş yapın ve yönetici ayrıcalıkları tanımak istediğiniz kullanıcıyı seçin. Profil Ayarları’nı tıklatın, Yönetici onay kutusunu işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Bir kullanıcı yönetici olarak atandıktan sonra, Türk Telekom Web Takip’yi açabilir, raporları görüntüleyebilir ve profilleri uzaktan yönetebilir.

Yönetici parolamı unutursam ne olur?

Birincil yönetici parolasını unutursanız, aşağıdakilerden birini yapmalısınız:

 • Birden çok yönetici hesabınız varsa, bir başka yönetici Yönetici Araçlarına oturum açıp, Kullanıcı Listesinden sizin profilinizi seçip Profil Ayarları iletişim kutusunda sizin yerinize parolanızı değiştirebilir
 • Yönetici Araçları oturum açma ekranında Parolanızı mı unuttunuz’u tıklatın. Web tarayıcınız başlatılır ve Türk Telekom Web Takip yüklerken belirttiğiniz e-posta adresinizin sorulacağı ContentWatch™ Web sitesine yönlendirilirsiniz. Daha sonra, Türk Telekom Web Takip’i yüklerken girdiğiniz gizli soruyu size yöneltecek bir Web sayfasına link içeren bir e-posta bu adrese gönderilir. Gizli yanıtı yazınca, bu hesap için parolayı değiştirebilme hakkına sahip olursunuz.
 • Sistem tepsisi simgesinden Uzaktan Yönetim’i seçin ve beliren Web sayfasında Parolanızı mı unuttunuz’u tıklatın. Türk Telekom Web Takip’i yüklerken belirttiğiniz e-posta adresinizi girmeniz istenir Daha sonra, Türk Telekom Web Takip’i yüklerken girdiğiniz gizli soruyu size yöneltecek bir Web sayfasına link içeren bir e-posta bu adrese gönderilir. Gizli yanıtı yazınca, bu hesap için parolayı değiştirebilme hakkına sahip olursunuz.
Yukarıdaki adımlar yardımcı olmuyor ise Türk Telekom Müşteri Hizmetleri 444 0 375’i arayabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet müşterilerine sunulan Türk Telekom Güvenlik hizmeti TTNET A.Ş hizmetidir.
© 2020 TTNET A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

ads