Bilgisayarınızı Virüs ve Solucan Saldırılarından Koruma Yolları

İnternet her geçen gün günlük hayatımıza daha fazla dahil olduğu için yeni tür online saldırılardan nasıl korunmamız gerektiğini de öğrenmeliyiz.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Virüslerden Korunmanın Yolları

Taşıma sürücülerinizde virüs olup olmadığını antivirüs programları ile kontrol edin. Virüs varsa bu virüsü kaldırmak için gerekli olan adımları uygulayın.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Kötü Amaçlı Yazılım(Malware) ve Truva Atı tehditlerine karşı korunma

Kötü amaçlı yazılımlar(Malware), yani kişisel bilgisayarlara bulaşarak sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı gibi suçların işlenmesine neden olan yazılımlar, siber yeraltı dünyasında önemli yer tutmaktadır. Bunun sonucu olarak, web'de gezinme, alışveriş, bankacılık, e-posta, anında mesajlaşma ve oyun oynama amacıyla gerekli koruması olmayan bir bilgisayar kullanıyorsanız kendinizi riske atıyorsunuz demektir.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Casus Yazılım ve En Kötü İstenmeyen İleti Türü

Dürüst olun. Yeni bir yazılım yüklediğinizde, Internet’ten bir program indirdiğinizde, çok oyunculu bir oyuna katıldığınızda veya yalnızca bazı çevrimiçi içeriklere erişmeye çalıştığınızda görüntülenen son kullanıcı lisans sözleşmelerini (EULA) ne sıklıkla okuyorsunuz? Araştırma doğruysa, neredeyse asla okumuyoruz. Yalnızca “Kabul Ediyorum” düğmesini tıklatıyor ve gerçekten yapmak istediğiniz neyse ona devam ediyoruz.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Türk Telekom İnternet müşterilerine sunulan Türk Telekom Güvenlik hizmeti TTNET A.Ş hizmetidir.
© 2020 TTNET A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

ads