8- 10 Yaş Arası Çocuklar İçin Tavsiyeler

8-10 yaş arası çocuklar ailelerine karşı güçlü bağlılık duyguları hissederler. Kendilerinden daha büyük çocukların yaptıkları aktivitelere ilgi duyarlar. Kendi cinsiyetlerinin farkına varmaya başlarlar.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

11-13 Yaş Arası Çocuklar İçin Tavsiyeler

11-13 yaş grubundaki çocuklar için bu yaşlar hızlı değişim yıllarıdır. Bu çocuklar, her ne kadar aileye bağlı olarak yaşamlarını sürdürseler de, daha bağımsız tecrübeler elde etmek isterler.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

14-18 Yaş Arası Çocuklar İçin Tavsiyeler

14-18 yaş grubundaki gençler bir grup aidiyetine ve bağımsızlığa ihtiyaç duyarlar. Bu yaştaki bireyler artık ergendirler ve entelektüel bir seviyede dış dünya ile iletişime geçmeye hazırdırlar.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

5-7 Yaş Arası Çocuklar İçin Tavsiyeler

5-7 yaş arası çocuklar olumlu bir bakış açısına ve çok şeyi onaylayan kişilik özelliklerine sahiptirler. Geliştirmeye başladıkları okuma, yazma ve sayma becerileri ile gurur duyarlar ve etraflarındaki kişiler ile konuşmaya ve fikir alışverişinde bulunmaya bayılırlar.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

2- 4 Yaş Arası Çocuklar İçin Tavsiyeler

Bu yaştaki çocuklar anne-babalarının veya kendilerinden yaşça büyük kardeşlerinin kontrolünde bilgisayar ile etkileşime geçmeye başlarlar, internete tek başlarına erişmeleri uygun değildir.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Gençlerin İnternetteki Gizli Yaşamı

Çocuklarınızın bilgisayarda neler yaptığını biliyor musunuz? Yabancılarla mı konuşuyorlar veya kendilerini ve bilgisayarlarını riske mi atıyorlar? Çocuklarınızın internette neler yaptığı hakkında bazı bilgileri edinme şansınız var ancak her şeyi bilemezsiniz.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Çocukların Çevrimiçi Sohbet Odalarında Korunması

Çocuklar, özellikle de ergenlik çağındakiler, sohbet odalarını kullanmayı sever. Bu odalar, ülke içinden ve dünyanın her yerinden diğer çocuklarla tanışmak için harika yerler olabilir. Ancak, sohbet odaları aynı zamanda tehlikeli yerler de olabilir.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Kötü Davranışlar

İnternetin günümüzde yaygın bir iletişim aracı olarak kullanılması, beraberinde dikkat edilmesi gereken bazı kuralları da getirmektedir. İnternet üzerinde kabul edilebilir ya da edilemez davranışları tanımlayan kurallar “İnternet etiği” olarak adlandırılır.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Oyunlar

Popüler eğlence kavramları günümüzde teknolojik gelişmeler ve yeniliklerle beraber hızlı bir değişim sürecine giriyor. Teknolojinin insan hayatına getirdiği değişiklikler sonucunda, insanlar eğlenmek için de teknolojinin imkânlarından faydalanmaktan geri kalmıyorlar.

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Türk Telekom İnternet müşterilerine sunulan Türk Telekom Güvenlik hizmeti TTNET A.Ş hizmetidir.
© 2020 TTNET A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

ads